We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.
/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €10 EUR  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Beacause of COVID-19 epidemy Polish Post implemented many restrictions regarding proirity letters’ and parcells’ delivery to some countries like Italy, Spain, USA, Japan and many others. This unfortunately means that for a while we will not be able to send hard copies you ordered.
  Situation is changing dynamicly and restrictions may be lifted at every moment.
  Dear customers, every CD you’ve ordered is ready for shipping and will ship as soon as possibile. We monitor situation constantly.
  We appologize for such invonvenience. And of course, many thanks for your patience, indulgence and suport that in these times are espacially vaulauble. We appreciate it a lot! Please stay with us.

  ******************************

  Czas na drugie dziecko FUndacji Słuchaj i powołaj przez nią oficyny wydawniczej. Wcale nie tak dawno na rynek wprowadziliśmy pierwszy tytuł w naszym katalogu - Komeda Ahead braci Olesiów i Christophera Della. Teraz pora aby płytą MYRIAD DUO głos zabrali Dominik Strycharski i Rafał Mazur.

  Kim są obydwaj panowie nie potrzeba przypominać nikomu z naszych czytelników. Z obydwoma przeprowadzialśmy wywiady na naszych łamach, ich płyty mieliśmy szczeście i wielką przyjemność recenzować. Zdarzało się, że jeden z nich, Dominik Strycharski, występował na naszych łamach także w roli recenzenta, przedstawiając swój bardzo subiektywny wybór płyt, które zrobiły na nim szczególnie silne wrażenie. Obydwaj wpsółpracowali ze sobą wielokrotnie, przy najróżniejszych okazjach, które Rafał Mazur w liner note do płyty Myriad Duo okreslił jako rządzone przypadkiem.

  Przydarzyło się im jednak także stanąc na scenie tylko we dwóch. Było to w krakowskim klubie Literki, w pierwszej połowie lutego 2013 roku. WIelkim szczęściem było również, że tamten koncert został nagrany, jeszcze większym, że o wydarzyło się pomiędzy tymi znakomitymi improwizatorami przybrało, w naszym odczuciu, postać czegoś więcej niż po prostu udanego koncertu. Nie zdarza się to bardzo często, ale bywa, że pomiędzy muzykami iskrzy w sposób zupełenie wyjątkowy. W Literkach zaiskrzyło właśnie tak!

  Szcześciem jest również, że materiał wówczas nagrany trafił w ręce pana Rafała Drewnianego, który niejednokrotnie wcześniej dawał już świadectwo, że potrafi w całym złożonym procesie mixowania i remasterowania wyczarować brzmienie potrafiące olśnić słuchaczy.

  Dla nas największym szcześciem okazało się, że Rafał Mazur i Dominik Strycharski zechcieli u nas tę muzykę wydać. Dziękuję Wam za to bardzo. A teraz z dumą oddajemy muzykę MYRIAD DUO w ręce Was cztelników Jazzarium, słuchaczy, miłośników muzyki improwizowanej, jazzu czy jakkolwiek zechcecie tę muzykę nazwać. słuchajcie jej śmiało, bez skrępowania, dzielcie się z nami opiniami o niej, a kiedy uznacie, że jest tym, czego wasze duszę potrzebują, już nie tylko w odsłuchu on-line, nie wahajcie się zamawiać!

  Includes unlimited streaming of MYRIAD DUO via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ... more
  ships out within 5 days
  Purchasable with gift card

    €12 EUR or more 

   

 • Full Digital Discography

  Get all 134 Fundacja Słuchaj releases available on Bandcamp and save 50%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of As far as November, Keep Up The Dream, Ytinamuh, Kind Of Shadow, Molten Gold, Look In To My Eyes, I’m Watching You, Kind Of Light, BLA BLA BLA duo, and 126 more. , and , .

  Purchasable with gift card

    €750.50 EUR or more (50% OFF)

   

1.
Myriad Duo 1 09:36
2.
Myriad Duo 2 08:41
3.
Myriad Duo 3 11:44
4.
Myriad Duo 4 12:03
5.
Myriad Duo 5 09:41

about

Dualizm jest wpisany w naszą cywilizację. Dobro i zło, sacrum i profanum… Ale cała ta walka odbywa się przecież w ramach poszukiwania jakiejś jedności. W ramach szukania „prawdy” czymkolwiek ona obecnie jest. Poszukiwania jakiejś zgodności czy też harmonii. Tym jest Myriad Duo. Dwoma strumieniami płynącymi by stać się jednym. Poszukiwaniem. Ale zarazem pławieniem się w sprzeczce. Zabawą równoległością. Intuicyjnym wysnuwaniem wszystkich możliwych konsekwencji z tego dwustronnego równania. Świadome i intensywne instrumentalne współbycie. Opowiadanie choć nie uleganie nastrojom. Szukanie zgodności, ale też kantów i odrębności. Duet jest jedną z najciekawszych formacji improwizowanych – dialog jest tu w pełni widoczny, instrumentalista nie ma się gdzie ukryć przed słuchaczem ani tym bardziej przed partnerem. Tu trzeba być świadomym każdego dźwięku i każdej sekundy obecności. Tym bardziej, że nie opieramy swej gry na żadnym z góry założonym stylu.

Dominik Strycharski


Moją muzyczną działalnością z Dominikiem rządzi przypadek. Przypadek w takim rozumieniu tego terminu, że okoliczności doprowadzające do konkretnego zdarzenia, nie są w żaden sposób przez nas kontrolowane, czy aranżowane. Przypadkowe były nasze spotkania na przestrzeni ostatnich kilku lat, przypadkowy był też nasz pierwszy wspólny koncert, który do dzisiaj jest w mojej pamięci. W takim też znaczeniu muzyka na płycie również jest dziełem przypadku. Nie była w żaden sposób wcześniej przygotowywana, nawet nie rozmawialiśmy o ewentualnych zamierzeniach, dotyczących tego, co możemy, czy chcemy zagrać. Po prostu, weszliśmy na scenę krakowskiego klubu Literki i zaczęliśmy grać słuchając się niezwykle intensywnie. I to jest właśnie siła tego projektu, przez swą całkowitą spontaniczność i przypadkowość niesie on ze sobą niezliczoną ilość możliwości. Prawdziwy MYRIAD możliwości!

Rafał Mazur

credits

released April 30, 2015

Dominik Strycharski: Sopranino, Alto, Tenor & Bass Recorders/Blockflutes
Rafał Mazur – akustyczna gitara basowa/acoustic bass guitar
www.rafalmazur.eu

Muzyka skomponowana w trakcie koncertu Myriad Duo w klubie Literki w Krakowie, 12-tego lutego 2013.
MUSIC COMPOSED IN PERFORMANCE BY Dominik Strcharski & Rafał Mazur AT LITERKI, KRAKÓW, POLAND ON FEBRUARY 12, 2013.

Rafał Mazur gra na gitarze zbudowanej przez Jerzego Wysockiego i używa strun Thomatic-Infeld.
Rafal Mazur plays acoustic bass guitar built by Jerzy Wysocki and uses Thomastic-Infeld strings.

Nagranie, mix i mastering: Rafał Drewniany (DTS Studio)
Recording, mix & master engineer: Rafał Drewniany (DTS Studio)

license

all rights reserved

tags

about

Fundacja Słuchaj Warsaw, Poland

contact / help

Contact Fundacja Słuchaj

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like MYRIAD DUO, you may also like: