/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    20 PLN  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Czas na drugie dziecko FUndacji Słuchaj i powołaj przez nią oficyny wydawniczej. Wcale nie tak dawno na rynek wprowadziliśmy pierwszy tytuł w naszym katalogu - Komeda Ahead braci Olesiów i Christophera Della. Teraz pora aby płytą MYRIAD DUO głos zabrali Dominik Strycharski i Rafał Mazur.

  Kim są obydwaj panowie nie potrzeba przypominać nikomu z naszych czytelników. Z obydwoma przeprowadzialśmy wywiady na naszych łamach, ich płyty mieliśmy szczeście i wielką przyjemność recenzować. Zdarzało się, że jeden z nich, Dominik Strycharski, występował na naszych łamach także w roli recenzenta, przedstawiając swój bardzo subiektywny wybór płyt, które zrobiły na nim szczególnie silne wrażenie. Obydwaj wpsółpracowali ze sobą wielokrotnie, przy najróżniejszych okazjach, które Rafał Mazur w liner note do płyty Myriad Duo okreslił jako rządzone przypadkiem.

  Przydarzyło się im jednak także stanąc na scenie tylko we dwóch. Było to w krakowskim klubie Literki, w pierwszej połowie lutego 2013 roku. WIelkim szczęściem było również, że tamten koncert został nagrany, jeszcze większym, że o wydarzyło się pomiędzy tymi znakomitymi improwizatorami przybrało, w naszym odczuciu, postać czegoś więcej niż po prostu udanego koncertu. Nie zdarza się to bardzo często, ale bywa, że pomiędzy muzykami iskrzy w sposób zupełenie wyjątkowy. W Literkach zaiskrzyło właśnie tak!

  Szcześciem jest również, że materiał wówczas nagrany trafił w ręce pana Rafała Drewnianego, który niejednokrotnie wcześniej dawał już świadectwo, że potrafi w całym złożonym procesie mixowania i remasterowania wyczarować brzmienie potrafiące olśnić słuchaczy.

  Dla nas największym szcześciem okazało się, że Rafał Mazur i Dominik Strycharski zechcieli u nas tę muzykę wydać. Dziękuję Wam za to bardzo. A teraz z dumą oddajemy muzykę MYRIAD DUO w ręce Was cztelników Jazzarium, słuchaczy, miłośników muzyki improwizowanej, jazzu czy jakkolwiek zechcecie tę muzykę nazwać. słuchajcie jej śmiało, bez skrępowania, dzielcie się z nami opiniami o niej, a kiedy uznacie, że jest tym, czego wasze duszę potrzebują, już nie tylko w odsłuchu on-line, nie wahajcie się zamawiać!

  Includes unlimited streaming of MYRIAD DUO via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ... more
  ships out within 5 days

    40 PLN or more 

   

 • Full Digital Discography

  Get all 52 Fundacja Słuchaj releases available on Bandcamp and save 40%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of One Night At The Joan Miró Foundation, DIÁLOGOS, X-RAYED (2CD), Four Seasonings, Cowboy Transfiguration, Sumpflegende, Nirguna, Mind Creature Sound Dasein, and 44 more. , and , .

    908.40 PLN or more (40% OFF)

   

1.
09:36
2.
08:41
3.
11:44
4.
12:03
5.
09:41

about

Dualizm jest wpisany w naszą cywilizację. Dobro i zło, sacrum i profanum… Ale cała ta walka odbywa się przecież w ramach poszukiwania jakiejś jedności. W ramach szukania „prawdy” czymkolwiek ona obecnie jest. Poszukiwania jakiejś zgodności czy też harmonii. Tym jest Myriad Duo. Dwoma strumieniami płynącymi by stać się jednym. Poszukiwaniem. Ale zarazem pławieniem się w sprzeczce. Zabawą równoległością. Intuicyjnym wysnuwaniem wszystkich możliwych konsekwencji z tego dwustronnego równania. Świadome i intensywne instrumentalne współbycie. Opowiadanie choć nie uleganie nastrojom. Szukanie zgodności, ale też kantów i odrębności. Duet jest jedną z najciekawszych formacji improwizowanych – dialog jest tu w pełni widoczny, instrumentalista nie ma się gdzie ukryć przed słuchaczem ani tym bardziej przed partnerem. Tu trzeba być świadomym każdego dźwięku i każdej sekundy obecności. Tym bardziej, że nie opieramy swej gry na żadnym z góry założonym stylu.

Dominik Strycharski


Moją muzyczną działalnością z Dominikiem rządzi przypadek. Przypadek w takim rozumieniu tego terminu, że okoliczności doprowadzające do konkretnego zdarzenia, nie są w żaden sposób przez nas kontrolowane, czy aranżowane. Przypadkowe były nasze spotkania na przestrzeni ostatnich kilku lat, przypadkowy był też nasz pierwszy wspólny koncert, który do dzisiaj jest w mojej pamięci. W takim też znaczeniu muzyka na płycie również jest dziełem przypadku. Nie była w żaden sposób wcześniej przygotowywana, nawet nie rozmawialiśmy o ewentualnych zamierzeniach, dotyczących tego, co możemy, czy chcemy zagrać. Po prostu, weszliśmy na scenę krakowskiego klubu Literki i zaczęliśmy grać słuchając się niezwykle intensywnie. I to jest właśnie siła tego projektu, przez swą całkowitą spontaniczność i przypadkowość niesie on ze sobą niezliczoną ilość możliwości. Prawdziwy MYRIAD możliwości!

Rafał Mazur

credits

released April 30, 2015

Dominik Strycharski: Sopranino, Alto, Tenor & Bass Recorders/Blockflutes
Rafał Mazur – akustyczna gitara basowa/acoustic bass guitar
www.rafalmazur.eu

Muzyka skomponowana w trakcie koncertu Myriad Duo w klubie Literki w Krakowie, 12-tego lutego 2013.
MUSIC COMPOSED IN PERFORMANCE BY Dominik Strcharski & Rafał Mazur AT LITERKI, KRAKÓW, POLAND ON FEBRUARY 12, 2013.

Rafał Mazur gra na gitarze zbudowanej przez Jerzego Wysockiego i używa strun Thomatic-Infeld.
Rafal Mazur plays acoustic bass guitar built by Jerzy Wysocki and uses Thomastic-Infeld strings.

Nagranie, mix i mastering: Rafał Drewniany (DTS Studio)
Recording, mix & master engineer: Rafał Drewniany (DTS Studio)

license

all rights reserved

tags

about

Fundacja Słuchaj Warsaw, Poland

contact / help

Contact Fundacja Słuchaj

Streaming and
Download help

Redeem code

If you like MYRIAD DUO, you may also like: